Fátyol
Az esküvő napján nem szabad a menyasszony fátylának a földre esnie, mert ez szerencsétlenséget hoz.
A babona szerint, aki már háromszor volt koszorúslány, az sosem fog elkelni.
Vidéki lagzik alkalmával ma is láthatjuk, hogy a pár összetöri azt a poharat, amivel koccintott. De vajon miért? A hiedelem szerint a nagy csörömpölés elűzi a rosszakaró szellemeket a házaspártól.
A Habsburgok idejéből való az a babona, miszerint a somlói bor garantálja a fiú gyermek születését illetve a férfiasság megőrzését, így ez a bor ma is közkedvelt választás esküvők alkalmával.
Nem mindegy az sem, hogy milyen virágokból áll a menyasszonyi csokrod. A tüskés, szúrós, hegyes levelű virágok megfertőzik a házasságot, azonban a rozmaring a hűség szimbólumaként biztosan jó választás.
Egy feledésbe merült hagyomány szerint a gazdag házasélet zálogaként a menyasszonynak pénzt kell tennie a cipőjébe.
Egyes hiedelmek szerint a ceremónia előtt hullajtott könnycseppek szerencsét hoznak a párnak, míg a menyasszonyi könnyek megkeserítik a házasságot.
Aki előbb lép rá a párja lábára az esküvő napján, az lesz otthon az úr a házban!:)
Ha a vőlegény esküvő előtt elhagyta a házat, akkor már nem fordulhat vissza semmiért. Ha mégis így tesz, az szerencsétlenséget hoz a házasságba, mivel a lezáratlan múltat idézi meg ezzel.
Ha az ara elkészülés után a tükörbe néz, az szintén szerencsétlenség. Azonban egy apró turpissággal már meglesheti magát a menyasszony, ehhez elég levennie egy kiegészítőjét, ékszerét magáról, mielőtt tükörbe nézne.