Az esküvő napján látott szivárvány nagy szerencsét hoz az ifjú párnak ugyanúgy, mint a kéményseprő avagy a fekete macska látványa.
Bár manapság a legtöbb esküvőt szombaton tarják, a hiedelmek szerint a szombati nap szerencsétlenséget hoz a párnak. Az egészség a hétfői, a gazdagság a keddi, míg a boldog házasság titka a szerdai napon tartott esküvő.
A babona szerint nem mindegy milyen alakú a menyasszony csokra. Egyedül a kör alakú hoz szerencsét. A hosszúkás avagy csepp alakú nem túl jó választás, mivel ez könnyeket jelent a házasság alatt.
Közkedvelt tavaszi hónap házasságkötés szempontjából a május, azonban úgy tartják, hogy nem a legszerencsésebb választás, mivel az ekkor kötött házasságok hamar elhullanak, mint a májusi virágok.
Aki felpróbálja a menyasszony fátylát, az lesz a következő menyasszony, tartja a babona.
Ma is szokás, hogy a násznép konvojban vonul hangos dudaszó mellett a ceremóniára, mely a hiedelem szerint elűzi a rosszakaró, gonosz szellemeket a pártól.
A menyasszony lábbelijének nem csak újnak kell lennie, de az esküvő után nem tanácsos felvenni többé már azt. A babona szerint, ha újra felpróbálja a cipellőt a menyasszony, az azt jelenti, hogy újból férjhez fog menni.