Folytatás a képre kattintva!
Egy ilyen kezelés durván egy órát vesz igénybe, viszont fehérítés előtt ajánlott egy fogkő eltávolítás és egy professzionális polírozás is. Általában egy alkalmat szoktunk javasolni a fehérítéshez, persze ez a fogszíntől és a páciens igényétől is függ, de nagy többségében egy alkalommal is kellően eredményes hatást érünk el.

Mindenképpen érdemes időt hagyni, már csak azért is, mert először a fogkő eltávolítás, polírozás történik,majd egy következő alkalommal a fehérítés. A fogfehérítés után minimum 2 hétre van szükség, hogy a teljes színhatást elérjük és körülbelül ennyi időre a fogak érzékenységének a megszűnéséhez is. Tehát szerintem 3-4 héttel a nagy nap előtt érdemes elkezdeni és életünk legfontosabb napján már ragyogó fehér fogakkal mosolygunk és már az érzékenység is teljesen elmúlik.
Ennek a technikának a lényege, hogy bizonyos kémiai anyagot kenünk a fogakra. A legfontosabb, hogy mindez orvosi felügyelet mellett történjen, ezt követően a hatás fokozása érdekében az anyagokat megvilágítjuk egy lámpával. Ezt a folyamatot lehet ismételni attól függően, hogy milyen hatást szeretnénk elérni. Fontos tudni, hogy ez a művelet járhat kisebb kellemetlenséggel is, érzékennyé válhatnak a fogak, a kitágult dentincsatornáknak köszönhetően. Fehérítés előtt meghatározzuk a páciens fogszínét és már akkor nagyjából azt is meg tudjuk mondani, hogy milyen színű lesz a végeredmény vagy legalábbis, hogy mire törekszünk. Butaság lenne olyat emlegetni, hogy például 7-8 árnyalatot tudunk fehéríteni, ahogy hallani bizonyos reklámokban. Ez lehetetlenség, ugyanis a saját fogaink színcsoportjában sincsen ilyen sok árnyalat. Az biztos, gyönyörű szép, fehér fogakra tudunk fehéríteni, de minden attól függ, hogy milyen a páciens fogának a kiinduló színe.
Amint az előbb is említettem, orvosi felügyelet mellett végzett fogfehérítésnél, van a rendelői lámpa és egy sokkal nagyobb koncentrációjú anyag, ezáltal aránylag rövid idő alatt (körülbelül 20 perc) gyönyörű hatás érhető el, ezzel szemben az otthoni fogfehérítéshez sokkal hosszabb idő szükséges, legalább 8-10 alkalom, és még akkor is lényeges különbség maradhat a két eredmény között a fogorvosi ellátás javára.
A fogfehérítés nem ajánlott azoknak a pácienseknek, akiknek a metszőfogaiban tömések vannak, ugyanis a tömés nem fehéredik, a nagyon erős dohányosoknak, azoknak akik a fehérítés követő 2 hétben nem tudják elkerülni az olyan ételek, italok fogyasztását, amelyek színeznek, valamint akik nem tűrik el a fogak érzékenységét.
A szakszerűen elvégzett és túlzásba nem vitt fogfehérítés nem ártalmas a fogaknak, nem romolnak hamarabb a fogak és a már jól ismert és oly sokszor emlegetett érzékenységen kívül semmiféle mellékhatása nincs. Az érzékenység is csak maximum 2 hétig érezhető.

Mivel tudjuk ezt az időtartamot megnyújtani?
A beavatkozás után, ahogy azt az anyaggyártók is feltüntetik, körülbelül 2 évig marad meg az elért fogszín, és ez fokozatosan fog visszaszíneződni eredeti fogszínünkre. A hatás fokozása és hosszabbítása érdekében érdemes fogfehérítés utáni időszakra javasolt fehérítős fogkrémet használni, kerülni vagy legalábbis mérsékelni a dohányzást, kávézást és színező anyagokat.
Remélem a sok hasznos tudnivalóval tudtam egy kicsit segíteni a fogfehérítést fontolgatóknak. Köszönjük a segítségedet, Emőke!